Koñese Ita-nia Reprezentante (parte 5), Kandidatu Deputadu husi Khunto Featured

By Ekipa INDEPENDENTE Maiu 01, 2023 1782
Bandeira Partidu KHUNTO. Foto: Media Sosial. Bandeira Partidu KHUNTO. Foto: Media Sosial.

Partidu Politiku 17 ne’ebé admitidu hodi tuir eleisaun parlamentar ba tinan ida ne’e idaidak iha ona kandidatu ne’ebé sei ba tuur iha Parlamentu Nasionál nu’udar reprezentante povu.

Sidadaun sira, liu-liu sira ne’ebé ho idade votus, presiza koñese figura hirak husi kada partidu politiku ne’ebé sei reprezenta sira bainhira sira fó konfiansa liu husi votasaun iha 21 Maiu 2023.

Atu bele koñese figura hirak ne’e, iha kada edisaun, Jornal INDEPENDENTE sei públika lista kandidatu deputadu sira husi kada partidu politiku. Ba dalima, Jornal INDEPENDENTE sei oferese lista husi partidu politiku ho númeru sorteiu 5, Kmanek Haburas Unidade Timor-oan (Khunto), hanesan tuir mai ne’e:

Kandidatus Efetivus

  1. Armanda Berta dos Santos
  2. António Verdial de Sousa
  3. António Verdial da S. Ferreira
  4. Olinda Guterres
  5. Luis Roberto da Silva
  6. António Maria Nobre A. Tilman
  7. Irene Gonzaga Sarmento
  8. Manuel Tilman
  9. Estanislau da Costa Sarmento
  10. Silvia Cornelia de Jesus Hornai
  11. Juvenal da Costa
  12. António Amaral Ximenes Pereira
  13. Juliana Castro
  14. Horácio Borges Borromeu
  15. Duarte Viana
  16. Elda da Costa Barros
  17. Angelo Angelito Freitas Correia
  18. Eduardo C. M. M. Moises
  19. Regina Pires
  20. Denojio Soares
  21. Laurindo Correia da Costa
  22. Amikha da Costa
  23. Daniel Seco
  24. Francisco Pires das Dores
  25. Genoveva Frieda de Araujo Faria
  26. Quintao da Costa Massa
  27. Francisco da Costa Tilman
  28. Micaela Ximenes
  29. Mario da Costa
  30. Alin Soares Nunes
  31. Felicidade Xavier
  32. Cristiano Joaquim da Costa Mascarenhas
  33. Jaimito Soares Missa
  34. Lucinda Jesus da Costa
  35. Manuel Gonzaga Mendes Sarmento
  36. Joelino da Costa Martins
  37. Anita Quelo Quefi
  38. Xisto Lafo
  39. Norberto Maia Pacheco
  40. Maria de Jesus Carceres Dias
  41. Martinho Mendonça
  42. Domingos Cristino Guterres
  43. Maria de Araujo
  44. Sebastião de Deus
  45. Abril Xavier
  46. Rosalina Almeida Ximenes da Luz
  47. Santiago de Jesus Quintão
  48. Osorio Lopes
  49. Lurdes Gomes
  50. Siena Filomena Brites
  51. David Martins
  52. Marquita Salsinha
  53. Armindo Viera Baptista
  54. Juliao Soares dos Reis
  55. Cecilia Ribeiro Ximenes
  56. Armindo Bau Mau Afonso
  57. Mario de Oliveira
  58. Marina Maria Tilman
  59. Joanico do Rosário da Luz
  60. Agostinho Arcanjo de Jesus
  61. Madalena G. M. F. da Silva
  62. Anastacio Lemos Soares
  63. Eduarda Antonio da C. Soares
  64. Maria Filomena dos Santos Câncio
  65. Albertino dos Santos da Silva

Kandidatus Suplentes

  1. Elvi C. D. S. B. dos Reis
  2. Vidal dos Santos Gomes
  3. Assunção Orleans Tilman
  4. Agustinha da Costa Freitas
  5. Mario do Rosário Mesquita Viana
  6. Ligia Bakhita de Araújo
  7. Zelia Viegas Pereira Lobato
  8. Dionisio de Jesus Lopes
  9. Joana da Costa Gusmão
  10. Ester Martins
  11. Marciana Amaral
  12. Filinto Tai Boe
  13. Petrolina da Cruz
  14. Luiza Moniz Barreto
  15. Veronica M. de F. M. G. da Silva
  16. Jenita dos S. Freitas
  17. Anselmo Gusmao Ximenes
  18. Elias Ximenes
  19. Yofita Maia
  20. Heleopino Soares
  21. Francisco da Silva Costa
  22. Saturlina Inacia do R. Pereira
  23. Vicencio Bubu
  24. Eusebio Freitas
  25. Julio Soares
Rate this item
(0 votes)
Last modified on Segunda, 01 Maiu 2023 21:55

Independente Digital TV