Koñese Ita-nia Reprezentante (parte 4), Kandidatu Deputadu husi PD Featured

By Ekipa INDEPENDENTE Maiu 01, 2023 1842
Estrutura Partidu Demokratiku. Foto:INDEPENDENTE. Estrutura Partidu Demokratiku. Foto:INDEPENDENTE.

Partidu Politiku 17 ne’ebé admitidu hodi tuir eleisaun parlamentar ba tinan ida ne’e idaidak iha ona kandidatu ne’ebé sei ba tuur iha Parlamentu Nasionál nu’udar reprezentante povu.

Sidadaun sira, liu-liu sira ne’ebé ho idade votus, presiza koñese figura hirak husi kada partidu politiku ne’ebé sei reprezenta sira bainhira sira fó konfiansa liu husi votasaun iha 21 Maiu 2023.

Atu bele koñese figura hirak ne’e, iha kada edisaun, Jornal INDEPENDENTE sei públika lista kandidatu deputadu sira husi kada partidu politiku. Ba dahaat, Jornal INDEPENDENTE sei oferese lista husi partidu politiku ho númeru sorteiu 4, Partidu Demokratiku (PD), hanesan tuir mai ne’e:

Kandidatus Efetivus

  1. Mariano Assanami Sabino Lopes
  2. António da Conceição
  3. Maria Teresa da Silva Gusmão
  4. Alexandrino Afonso Nunes
  5. Julio do Carmo
  6. Sancha Margarida Tilman
  7. Armando dos Santos Lopes
  8. Manuel Henrique Noronha
  9. Rosena Fátima de Oliveira Martins
  10. Salvador Serrão dos Santos
  11. Mariano Fernando Xavier Malik
  12. Delfina Amaral Lopes
  13. Julito Soares
  14. Essa Queiros Brandão de Carvalho
  15. Cristina da Conceição
  16. Dionísio Regino dos Reis Gomes
  17. Augusto Tolan
  18. Fátima Bento Pereira
  19. José Anuno
  20. Placido Sarmento
  21. Natércia da Conceição Araújo
  22. João Araújo
  23. Cornélio Mau Sexta
  24. Henriqueta Maria da Silva
  25. Jerónimo dos Santos
  26. Filipe Cardoso Vieira
  27. Guilhermina Soares Mouzinho
  28. Pedro Mendonça
  29. Daniel Marçal
  30. Aurora da Costa Pires
  31. Leo da Costa Oliveira
  32. Apolinário Serpa Rosa
  33. Maria Fátima
  34. Zito António de Oliveira da Costa
  35. Ricardo de Araújo
  36. Ana Maria Bianco Lopes
  37. Alcino da Costa Isaac A. Fernandes
  38. Augusto da Silva Araújo
  39. Elvina Sousa Carvalho
  40. Januário de Oliveira
  41. Adriano Morais Fernandes
  42. Prisca Pereira
  43. Celestino Soares
  44. Francisco Dionisio Fernandes
  45. Joanina Araújo
  46. Fidêncio Luís Araújo
  47. Amaro Ximenes
  48. Jacinta Abu Cau Pereira
  49. Sérgio Elidio Borges de Deus
  50. Francisco Xavier da Silva Guterres
  51. José Oki
  52. Barbara Estefânia V. Gusmão
  53. Alexandrinho José Viana
  54. Maria Soares Madeira Alves
  55. Olandina Mendonça do Rego
  56. Marcio João Casimiro Rosa Lay
  57. José Aseno Neno Colo
  58. Ivia Elvira de Carvalho Fernandes
  59. Abilio Faustino Guterres
  60. José Maria S.F. Soares de Sousa
  61. Lidiana Maria Espirito Santo Pereira
  62. Deolindo de Oliveira
  63. Joaninha dos Santos Ataide
  64. Jacinto Barros Gusmão
  65. Januário Marçal

Kandidatus Suplentes

  1. Isazelia Pacheco
  2. Pedro da Costa e Silva
  3. Samuel Soares
  4. Amenica Machado Fernandes
  5. Fernandino Viera da Costa
  6. Julio Soares
  7. Maria K. Coelho Manek de Oliveira
  8. Domingo Gouveia Moniz
  9. Komar Mendonca
  10. Ana Bela Fatima da Cruz
  11. Cristóvão da Costa P. Martins
  12. Cristino Gusmão
  13. Maria Marques
  14. Miguel da Cruz Gama
  15. Osvaldo Borges Martins
  16. Arlinda Sarmento Xavier
  17. Carascalão da Conceição
  18. Domingos Rodrigues
  19. Ilda da Conceição
  20. Teotonio Tolan
  21. Simão da Conceição Ribeiro
  22. Natalina Purificação
  23. Cezar Mauloi Amaral
  24. Augusto Junior Trindade
  25. Flaviana Pereira Ribeiro
Rate this item
(0 votes)

Independente Digital TV